English - پښتو

آغاز پخش شبکه تلویزیونی رسا

چهارشنبه 10 سنبله 1389

رسا( رسانه سبز ایران) به عنوان نماد جنش سبز این کشور پخش ماهواره برنامه را روی ماهواره تل استار 12 برای ایران، خاورمیانه، اروپا و شمال آفریقا آغاز کرد.

این شبکه توسط شماری از فعالان جنبش سبز در خارج از ایران راه اندازی شده است و بنیان‌گذاران این شبکه خود را «جمعی از همراهان جنبش سبز مردم ایران» معرفی کرده اند.

بر پایه اطلاعیه منتشر شده در سایت های وابسته به مخالفان دولت ایران، این رسانه به هیچ دولت، سازمان و نهادی که از بودجه خارجی استفاده می‌کند، وابسته نیست و بودجه خود را از طریق «تبلیغات و کمک‌های مردم ایران» تأمین خواهد کرد.

 

گفته شده که این شبکه سخنگوی جنبش سبز ایران نیست اما متعهد است تا تمام تلاش خود را برای بازتاب دادن مطالبات مردم و پیام« رهبران جنبش» به کار گیرد.

جنبش اعتراضی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 1388  به« جنبش سبز» موسوم است.

شبکه تلویزیونی رسا پیش از این و در 15 اسد سال جاری و همزمان با یک صد و چهارمین سالگرد نهضت مشروطیت ایران پخش اینترنتی خود را آغاز کرد.

زمینه فعالیت این شبکه« انعکاس و پخش خبرها، تحلیل، گزارش و برنامه های فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی» اعلام شده است.

شبکه تلویزیونی رسا در حالی آغاز به کار کرده است که به دنبال اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران، بیشتر روزنامه‌ها و نشریات وابسته به اصلاح‌طلبان از سوی دولت این کشور توقیف شده و شمار زیادی از دست اندرکاران امور رسانه ای به زندان افکنده شده اند.

مطالب پر بازدید

آخرین خبرهاي منطقه و جهان

ما را دنبال کنید