English - پښتو

تشدید سرکوب رسانه ها درایران

کابل، جمعه 29 دلو 1389

در پی اعتراضات مردمی 25 دلو در تهران، حکومت ایران فشارها را بر رسانه ها و فعالان رسانه ای افزایش داده است.

به نقل از سازمان گزارش گران بدون مرز که مقر آن در پاریس است؛ به تازه گی ارسال پارازیت از سوی حکومت ایران بر روی امواج تلویزیونی از جمله تلویزیون های فارسی زبان بی بی سی و صدای امریکا، حمله به سایت های اینترنتی رو به افزایش نهاده است.

گزارش گران بدون مرز گفته است که همزمان با این وضعیت، ممانعت ازکار رسانه های خارجی و بازداشت  فعالان رسانه ای روندی رو به رشد داشته است.

 

در 26 دلو، ماموران امنیتی لباس شخصی به منزل حسین کروبی، مدیر اجرایی روزنامه توقیف شده اعتماد ملی حمله و پس از شکستن دروازه، درغیاب آقای کروبی با اعضای خانواده وی با خشونت رفتار کرده اند و خانه را اشغال کرده اند.

همچنان گزارش گران بدون مرز می گوید دراین مدت سایت های خبری نزدیک به مخالفان دولت ازجمله جرس، کلمه، بالاترین و گویا نیوز تحت حملات شدید قرار داشته اند.

پیام گیر رادیو فردا( رادیو اروپای آزاد) که زمینه را برای پخش اظهار نظر شنوندگان این رادیو فراهم می کند با اختلال پی درپی روبرو بوده است.

در 27 دلو، محمد حسین خوش وقت، مدیر سایت خبری فرارو و غلام علی دهقان مدیر سایت آفتاب نیوز از سوی وزارت اطلاعات(استخبارات) بازداشت شدند.

این سایت و سایت خبری سحام نزدیک به مهدی کروبی، از رهبران جنش اعتراضی ایران است.

علت بازداشت آقای خوش وقت و دهقان، انتشار خبری در مورد« صدور مجوز راهپیمایی 25 دلو از سوی وزارت داخله ایران بنا به درخواست عبدالله گل رئیس  جمهور ترکیه » اعلام شده است.

حکومت ایران صدور هرگونه مجوز برای این رهپیمایی که طی آن دست کم دو نفر کشته شدند، رد کرده بود.

مطالب پر بازدید

آخرین خبرهاي منطقه و جهان

ما را دنبال کنید