English - پښتو

دعوت برای اشتراك در مسابقه بين المللی وبلاگ ها در آلمان

کاربران می‌توانند نامزدهای خود را برای هشتمین دوره مسابقه بین‌المللی وبلاگ‌ها که توسط دویچه وله برگزار می‌شود معرفی کنند.

این مسابقه در ویژه‌گی که BOBs را از دیگران متمایز می‌کند همچنان ثابت قدم است: انتخاب وبلاگ‌های ممتاز به رای کاربران و از سوی هیئت داوران. تنها با ترکیب این دو است که می‌توان برندگانی را مشخص کرد که هم از رای کاربران برخوردارند و هم توانسته‌اند نظر متخصصان را به خود جلب کنند.

در هیئت داوران سال ۲۰۱۲ نیز ترکیبی از متخصصان رسانه‌ها، بلاگرها و فعالان شبکه‌های اجتماعی از هر یازده زبان حاضر در مسابقه حضور دارند. این هیئت اول ماه مي در برلین تشکیل جلسه می‌دهد تا با استقلال رای و نظر خود، برندگان در ۶ موضوع عمومی مسابقه را تعیین کند.

داور بخش فارسی دکتر آرش آبادپور، “کمانگیر” است. کمانگیر نامی آشنا و قابل اعتماد برای جامعه وبلاگ نویسان فارسی زبان است. براساس داده‌های آماری متفاوت وبلاگ او جزو ۲۰ وبلاگی است که بیشترین بازدید کننده را دارد.

موضوع آموزش و فرهنگ

این مسابقه همچون سال‌های گذشته دارای ۱۷ موضوع است. شش موضوع عمومی هستند و در آن‌ها نامزدهای همه زبان‌ها با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. برندگان این شش موضوع از طریق رای هیئت داوران و رای‌گیری عمومی مشخص می‌شوند.  علاوه بر این در ۱۱ موضوع دیگر نیز هر زبان ۱۱ کاندید خواهد داشت. برندگان هر زبان تنها از طریق رای‌گیری عمومی و بصورت آنلاین مشخص می‌شوند.

جایزه ویژه امسال به وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌هائی تعلق می‌گیرد که موضوع اصلی فعالیت آنها در عرصه آموزش و فرهنگ است. «آموزش و فرهنگ» امسال موضوع اجلاس جهانی رسانه‌ها است که سالانه از سوی دویچه وله در شهر بن آلمان برگزار می‌شود.

نامزد کنید!

امیدواریم تا روز ۱۳ مارچ تعداد زیادی وبلاگ فارسی زبان برای شرکت در مسابقه کاندید شوند. فهرست نامزدان سپس در اختیار هیئت داوران قرار خواهد گرفت تا نامزدهای مرحله نهائی در همه ۱۷ موضوع مشخص شوند.

نامزدهاي خود را از طریق یکی از این شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید: Facebook Twitter, Vkontakte، Sina Weibo و OpenID. همانطور که ملاحظه می‌کنید، نسبت به سال گذشته بر تعداد شبکه‌های اجتماعی افزوده شده است.

تذکر مهم: هر وبلاگ را فقط یک بار نامزد کنید. دفعات نامزد کردن یک وبلاگ از سوی یک کاربر تاثیری بر افزایش شانس پیروزی در مسابقه ندارد.

برنامه زمانبندی مسابقه

مرحله نامزدي از ۱۳ فبروي تا ۱۳ مارچ

رای‌گیری آنلاین از ۲ اپريل تا ۲ ماه مي

معرفی اسامی برندگان روز دوم ماه مي

اهدای جوائز به برندگان در شش موضوع عمومی روز ۲۶  ماه جون در کنفرانس اجلاس جهانی رسانه‌ها در شهر بن آلمان صورت می‌گیرد.

براي كسب اطلاعات به اين نشاني مراجعه كنيد

 

 

مطالب پر بازدید