English - پښتو

کشته شده: ۲۱

محمد شاهد نعیمی، مجری رادیو غیر دولتی نوا

کابل، ۶ دلو ۱۳۹۲

محمد شاهد نعیمی، تهیه کننده و مجری برنامه های اجتماعی رادیو غیر دولتی نوا صبح یک شنبه بر اثر یک حمله انتحاری در شهر کابل جان خود را از دست داد.

سلما سوری، رئیس مرکز نشراتی سبا که رادیو نوا زیر پوشش آن فعالیت می کند به  مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که محمد شاهد نعیمی حوالی ساعت ۳۰/۷صبح بر اثر حمله انتحاری که در محله کارته نو در شرق کابل صورت گرفت کشته شد.

به گفته وی، نعیمی برای رفتن به محل کارش منتظر موتر ویژه مامورین این مرکز رسانه ای بود که انفجار رخ داده است.

سوری گفت که محمد شاهد که محصل سال سوم ادبیات پوهنتون/دانشگاه کابل بود از ۱۰ سنبله ۱۳۹۲ به استخدام رادیو نوا در آمده بود و تهیه کنندگی و گردانندگی برنامه اجتماعی نوای روز و برنامه ادبی لحظه ای با تو را که همه روزه به غیر از جمعه پخش می شد، به عهده داشت.

محمد ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع ملی گفته است که هدف حمله کننده انتحاری، سربازان اردوی ملی بود که قصد داشتند با محل وظیفه خود بروند.

بر پایه معلومات عظیمی بر اثر این حمله دو غیر نظامی و دو سرباز اردوی ملی کشته و ۲۲ تن که بیشتر آنان غیر نظامی هستند زخمی شده اند.

 

عبدالقدوس، فلمبردار تلویزیون آریانا

قندهار، ۳۱ سرطان۱۳۸۵

عبدالقدوس فلمبردار تلویزیون آریانا  بعد از وقوع رویداد انتحاری در شهر قندهار به محل بروز این رویداد رفته بود که دومین انفجار رخ داد و بر اثر آن به شدت زخم برداشت.

عبدالجمیل سپاند، خبرنگار تلویزیون آریانا گفت که وی با عبدالقدوس یکجا به محل انفجار رفته بودند در حال بازگشت به دفتر بودند که دومین انفجار رخ داد.

به گفته وی، عبدالقدوس ساعتی بعد به علت زخم شدید از ناحیه سر در شفاخانه میرویس قندهار جان باخت.

عبدالقدوس ۲۵ ساله، حدود هشت ماه قبل از آن کار خود را به عنوان فلمبردار با این شبکه تلویزیونی خصوصی که ایستگاه مرکزی آن در کابل قرار دارد، آغاز کرده بود.

طالبان مسئولیت این دو رویداد را که طی آن دو سرباز کانادایی و شماری از غیر نظامیان کشته شدند، برعهده گرفتند.

 

عبدالمنیر،‌ تهیه کننده رادیو و تلویزیون جوزجان

مزار شریف-  ۶ جدی ۱۳۸۶

عبدالمنیر،‌ تهیه کننده رادیو و تلویزیون محلی جوزجان درمسیر مزارشریف- شبرغان،‌ بر اثر حمله دزدان مسلح کشته شد.

منابع امنیتی گفتند که دزدان مسلح قصد غارت اموال مسافرین را داشتند که با مقاومت مسافرین، دزدان اقدام به شلیک گلوله کردند که به بدن عبدالمنیر اصابت کرد.

محمد یاسین خموش، آمر رادیو و تلویزیون جوزجان گفت موتر حامل عبدالمنیر ساعت دو نیم شب هنگام عبور از ولسوالی چهار بولک  ولایت بلخ هدف حمله قرار گرفت.

 

 

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 6

شروع
قبلی
1

کشته شده در جریان جنگ یا انفجار

ما را دنبال کنید