English - پښتو

افراد مسلح رئیس رادیو و تلویزیون انعکاس را ربوده و راننده اش را کشتند

۱۳ قوس ۱۳۹۷

جلال آباد: افراد مسلح ناشناس در جلال آباد، با حمله به انجنیر زلمی، رئیس رادیو و تلویزیون انعکاس، راننده اش را کشتند و او را ربوده اند.

شاه محمود شینواری نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در ننگرهار می گوید که این رویداد حوالی ساعت پنج عصر امروز در ناحیه چهارم شهر جلال آباد رخ داده است.

به گفته وی، افراد مسلح ناشناس انجنیر زلمی را هنگام خروج از یک مرکز خرید مورد حمله قرار داده و بعد از کشتن کندهار، راننده اش، زلمی را ربوده اند.

شینواری افراد که تا اکنون هویت مهاجمان و انگیزه این حمله مشخص نشده است.

عطاء الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار با تائید این رویداد گفت که نیروهای امنیتی به محل رویداد رفته اند و آن با جدیت آن را پیگیری می کنند.

رادیو و تلویزیون غیر دولتی انعکاس قبل از این نیز تحت تهدید قرار داشته است. در ماه قوس سال گذشته یک راکت به سوی ساختمان این رسانه پرتاب شد که خوشبختانه به آن برخورد نکرد. داعش مسؤلیت حمله را به عهده گرفته بود.

مرکز خبرنگاران افغانستان، این رویداد را به عنوان اقدامی جنایت کارانه علیه خبرنگاران و رسانه های آزاد به شدت محکوم می کند.

این نهاد حامی خبرنگاران و رسانه ها، ضمن ابراز همدردی با خانواده کندهار، که در این رویداد جان باخت، از اداره محلی ننگرهار به ویژه نهادهای امنیتی می خواهد این رویداد را با جدیت پیگیری کرده و زمینه آزادی هر چه زودتر انجنیر زلمی را در سلامت کامل فراهم کند.

مرکز خبرنگاران افغانستان در عین حال ضمن ابراز نگرانی از ادامه تهدیدها علیه خبرنگاران و رسانه ها در ننگرهار، از حکومت افغانستان می خواهد به تامین امنیت خبرنگاران و رسانه ها در این ولایت اولویت بدهد و اجازه ندهد این روند ادامه یابد.

مانع تکرار این گونه رویدادها شود.

در سال های اخیر خبرنگاران و رسانه ها در ولایت ننگرهار با افزایش موارد تهدید، فشار حتی حمله و انفجارهایی هدفمند مواجه بوده اند. ماه ثور سال گذشته افراد گروه داعش در حمله به ساختمان رادیو و تلویزیون ملی در جلال آباد، چهار کارمند این رسانه و یک سرباز پولیس را کشتند.

 

مطالب پر بازدید