English - پښتو

حمله به رادیو و تلویزیون انعکاس را محکوم می کنیم؛ حکومت تدابیر جدی اتخاذ کند

 

 

۱۱ قوس ۱۳۹۶

جلال آباد: مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله راکتی به  ساختمان رادیو و تلویزیون انعکاس در شهر جلال آباد را به شدت محکوم می کند و از اداره محلی می خواهد تدابیر جدی برای تامین مصونیت رسانه ها و کارمندان آنها را روی دست بگیرد.

حوالی ساعت ۱۱ صبح امروز، شلیک یک راکت از یک سه چرخه(ریکشا) به شکل خودکار به خاطر هدف قرار دادن ساختمان رادیو و تلویزیون انعکاس تنظیم شده بود، خوشبختانه به هدف اصابت نکرده است.

بنابر گزارش رادیو و تلویزیون انعکاس، متعاقب این رویداد سه انفجار دیگر در نزدیک این رسانه رخ داده است که بر اثر آن متاسفانه دو مامور امنیت ملی کشته، و ۹ تن از جمله پنج سرباز پولیس، دوغیرنظامی و دو کارمند امنیت ملی زخمی شده اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله به ساختمان رادیو و تلویزیون انعکاس را به عنوان اقدامی جنایت کارانه علیه رسانه های آزاد به شدت محکوم می کند.

این نهاد حامی خبرنگاران و رسانه ها، در عین حال ضمن ابراز همدردی با خانواده های نیروهای امنیتی که عزیزان شان بر اثر این رویداد جان باخته و یا زخمی شده اند، از اداره محلی ننگرهار می خواهد امنیت کاری تاسیسات رسانه ای و خبرنگاران را در اولویت کاری خود قرار دهد و مانع تکرار این گونه رویدادها شود.

در دو سال اخیر خبرنگاران و رسانه ها در ولایت ننگرهار با افزایش موارد تهدید، فشار حتی حمله و انفجارهایی هدفمند مواجه بوده اند که مسؤلیت برخی از آنها را طالبان و داعش برعهده گرفته اند.

در این مدت ساختمان چندین رسانه و یا دفاتر خبرنگاران در شهر جلال آباد با بمب دستی و یا مواد انفجاری هدف قرار گرفته است و حتی خبرنگاران به اتهام همکاری با نظام، بارها از سوی گروه های مسلح و تروریستی  به ویژه داعش تهدید به مرگ شده اند.

در تازه ترین مورد، در ماه ثور سال جاری در حمله به ساختمان رادیو و تلویزیون ملی در جلال آباد که داعش مسؤلیت آن را به عهده گرفت، چهار کارمند این رسانه و یک سرباز پولیس جان باختند.

 

مطالب پر بازدید