English - پښتو

راننده مو‌تر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون ملی کشته، گزارشگر و تصویربردار زخمی شدند

۱ دلو ۱۳۹۶

جلال آباد: مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله افراد مسلح به مو‌تر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون ملی در ننگرهار را که بر اثر آن راننده مو‌تر کشته، وگزارشگر و تصویربردار این رسانه زخمی شدند، به شدت محکوم می‌کند.

امین الله زهیر، مسؤل رادیو و تلویزیون ملی در ننگرهار گفت که این رویداد حوالی ظهر امروز رخ داده است.

به گفته وی، گزارشگر و تصویربردار رادیو و تلویزیون ملی برای پوشش یک رویداد به این ولسوالی غنی خیل رفته بودند و هنگام بازگشت با موتر ولسوال به جلال آباد، در ساحه مربوط به ولسوالی بتی کوت از سوی افراد مسلح هدف حمله قرار گرفته اند.

زهیر خاطر نشان کرد که در جریان این رویداد، راننده مو‌تر جان باخته است و بازمحمد شینواری گزارشگر و محمد رفیق تصویربردار رسانه مذکور زخمی شده‌اند. وی تصریح کرد که زخمی شدگان با انتقال به جلال آباد تحت مدوا قرار گرفته‌اند و نیاز است برای تداوی بهتر به کابل انتقال گردند.

مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله به مو‌تر حامل کارمندان رادیو و تلویزیون ملی را به عنوان اقدامی جنایت کارانه علیه رسانه‌ها به شدت محکوم می‌کند.

این نهاد حامی خبرنگاران و رسانه‌ها، ضمن اتحاف دعا به روح راننده مو‌تر همکاران رسانه‌ای و ابراز همدردی با خانواده این نو رفته، از اداره محلی ننگرهار می‌خواهد امنیت کاری خبرنگاران را در اولویت کاری خود قرار دهد.

در یک سال اخیر، خبرنگاران و رسانه‌ها در ولایت ننگرهار با افزایش موارد تهدید، فشار حتی حمله و انفجارهایی هدفمند مواجه بوده‌اند که مسؤلیت برخی از آن‌ها را طالبان و داعش برعهده گرفته‌اند.

در ماه قوس سال جاری، راکت کارگذاری شده در یک سه چرخه (ریکشا)، به هدف ساختمان رادیو و تلویزیون انعکاس در شهر جلال آباد شلیک شد که به ساختمان آن اصابت نکرد اما متاسفانه در سه انفجار دیگر که متعاقب آن در نزدیک ساختمان رادیو انعکاس رخ داد، دو مامور امنیت ملی کشته، و ۹ تن از جمله پنج سرباز پولیس، دوغیرنظامی و دو کارمند امنیت ملی زخم برداشتند.

قبل از آن در ماه ثور، در حمله به ساختمان رادیو و تلویزیون ملی در جلال آباد که داعش مسؤلیت آن را به عهده گرفت، چهار کارمند این رسانه و یک سرباز پولیس جان باختند.

مطالب پر بازدید