English - پښتو

قندهار

طنز‌پرداز نام آشنای رادیو و تلویزیون ملی در قندهار زخمی شد

۱۵ ثور ۱۳۹۴

قندهار: احمد الله مجاجو، طنز پرداز و تهیه کننده نام آشنای برنامه‌های طنزی رادیو و تلویزیون ملی قندهار از سوی افراد نا‌شناس به شدت زخمی شد.

منابع محلی می‌گویند که نامبرده شام روز گذشته در ناحیه سوم امنیتی شهر قندهار از سوی افراد نا‌شناس به ضرب چاقو به شدت زخمی شده است.

وی از چهار سال پیش به عنوان طنزپرداز و تهیه کننده برنامه طنزی «تلخ و شیرین» رادیو و تلویزیون ملی در این ولایت کار می‌کرد و پیش از این با شماری از دیگر رسانه‌ها همکاری می‌کرد.

مجاجو مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف را به زبان طنز بیان می‌کرد و برنامه وی مخاطبان زیادی داشت.

تا اکنون هویت مهاجمان و انگیزه این حمله مشخص نشده است اما پولیس این ولایت می‌گوید که تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان ضمن محکومیت این حمله، از اداره محلی می‌خواهد با جدیت این قضیه را پیگیری و با مجازات عوامل این رویداد، اجازه ندهد زبان طنز که بیان کننده مشکلات مردم و شرایط موجود در کشور است، با محدودیت و سانسور مواجه شود.

جراحت یک خبرنگار و فلمبردار محلی در حملات انتحاری قندهار

۱۸ سرطان ۱۳۹۳

قندهار: در حملات خونین روز چهارشنبه مهاجمان انتحاری طالبان بر ساختمان ولایت و پولیس قندهار، بشیر احمد نادم، خبرنگار آژانس خبری پژواک و عبدالله فلبمردار تلویزیون هیواد نیز جراحت برداشتند.

این خبرنگار و فلبمردار محلی هنگامی زخمی شدند که یک موتر حامل مواد انفجاری در نزدیک ساختمان ولایت انفجار داده شد. متاسفانه این حملات سبب جان باختن ۵ پولیس و غیر نظامی و جراحت ۱۶ تن از جمله ۶ پولیس و ۹ غیر نظامی گردید.

دراین رویداد، بشیر احمد نادم به دلیل اصابت پرزه موتر انفجارداده شده از ناحیه پا جراحت و عبدالله نیز بر اثر شدت انفجار و برخورد با  زمین به صورت سطحی زخمی شد و در یکی از شفاخانه های خصوصی، تحت مداوا قرار گرفتند و خوشبختانه وضعیت صحی هر دو خوب گزارش شده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان از خبرنگاران می خواهد که برای پوشش رویدادهای امنیتی و حوادث، به امنیت و مصونیت خودشان اولویت بدهند و همواره با احتیاط عمل کنند.

 

 

 

بازداشت مدیر مسئول وب سایت بینوا را محکوم می کنیم

قندهار، ۲۷جوزا ۱۳۹۳

مرکز خبرنگاران افغانستان بازداشت مدیر مسئول وب سایت خبری بینوا را از سوی امنیت ملی در قندهار محکوم می کند و از مسئولان محلی این ولایت می خواهد وی را هر چه زودتر آزاد کنند.

بر پایه اطلاعیه ای که از سوی این رسانه به نشر رسید، آمده است که خالد هادی حوالی ساعت ۱۱ صبح سه شنبه هنگامی که قصد داشت قندهار را به قصد کابل ترک کند در میدان هوایی قندهار از سوی کارمندان امنیت ملی بازداشت شد.

وی متهم شده است که مطالبی علیه والی و همسرش، و شماری از مسئولان محلی این ولایت به نشر رسانده است.

داواخان مینه پال، مسئول دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار، خالد هادی را متهم کرد که مطالب منتشر شده وی برخلاف اصول ژورنالیزم بوده است و خالد در نوشته هایش به شخصیت افراد توهین کرده است.

به گفته مینه پال، مدیر مسئول بینوا به سارنوالی/دادستانی امنیت ملی سپرده شده است و تحت تحقیق قرار دارد.

اما بینوا در خبرنامه ای این ادعای اداره محلی را رد کرده و گفته است که خالد هادی به دلیل مطرح کردن فساد والی قندهار بازداشت شده است.

خالد هادی از باشندگان قندهار است که در امریکا زندگی می کند. گفته شده است که وی برای دیدار با نزدیکان و دوستانش به این ولایت سفر کرده بود.

مرکز خبرنگاران افغانستان بازداشت مدیر مسئول وب سایت بینوا را یک اقدام غیر قانونی می داند و از مسئولان محلی ولایت قندهار می خواهد هر چه زودتر وی را آزاد و شکایات شان  را از طریق کمیسیون رسانه های همگانی پیگیری کنند.

صفحه 1 از 3

شروع
قبلی
1

آخرین اخبار حوزه جنوب

ما را دنبال کنید