لت و کوب خبرنگار تلویزیون میترا را محکوم می کنیم

لت و کوب خبرنگار تلویزیون میترا را محکوم می کنیم

۲۹میزان۹۴

چاریکار: مرکز خبرنگاران افغانستان، لت وکوب خبرنگار تلویزیون میترا در پروان توسط یک افسر پولیس را به شدت محکوم می کند و از اداره محلی می خواهد به این قضیه به صورت جدی رسیدگی کند.

شایق قاسمی گفته است که یک هفته می‌شد که به خاطر گرفتن پاسپورت به قوماندانی امنیه ولایت می رفت اما به دلیل اینکه گزارش وی در رابطه به بازار سیاه پاسپورت پروان نشر کرده بود، از اعطای پاسپورت به او خودداری می کردند.

قاسمی به پژواک گفت:" روز گذشته هنگام مراجعه به شعبه پاسپورت از سوی یک تن از منسوبین پولیس در داخل قوماندانی مورد لت و کوب قرار گرفته و به وی سیلی زده شده است."

اما محمد زمان مموزی قوماندان امنیه ولایت پروان ضمن تائید لب و کوب این خبرنگار گفت که این خبرنگار با پولیس مشاجره کرده است.

احمد هنایش، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در پروان می گوید که لت و کوب این خبرنگار، نقض جدی قانون است و در صورتی که فردی خلافی نیز مرتکب شده باشد، پولیس به هیچ وجه حق ندارد کسی را لت وکوب کند.

مرکز خبرنگاران افغانستان از اداره محلی پروان می خواهد به این قضیه به صورت جدی رسیدگی کند و در عین حال مسؤلان امنیتی نیز موظف هستند چگونگی برخورد با شهروندان به ویژه با خبرنگاران را که صدای مردم هستند به نیروهای امنیتی آموزش دهند.