حمله به مدیر مسؤل روزنامه «افغانستان تایمز» را به شدت محکوم می‌کنیم

۱۹ میزان ۱۳۹۵

کابل: مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله مسلحانه به مدیر مسؤل روزنامه «افغانستان تایمز» را در شهر کابل به شدت محکوم می‌کند و از مسؤلان امنیتی می‌خواهد تحقیقات عاجل و جدی خود را در این زمینه آغاز نموده و عوامل آن را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

عبدالصبور سریر می‌گوید که حوالی ساعت ۹ شب گذشته هنگامی که می‌خواست از دفتر به خانه‌اش برود در منطقه خواجه بغرا مربوط حوزه پانزدهم امنیتی شهر کابل هدف حمله قرار گرفت.

وی گفت: «در حالی که با مو‌تر شخصی‌ام به سوی خانه در حرکت بودیم، از سوی سه مهاجم مسلح نا‌شناس سوار بر یک مو‌تر هایلکس متوقف گردیدیم این افراد بعد از لت و کوب شدید من، مو‌تر، لپ تاپ و تلفون‌های همراهم را با خود بردند و در آن هنگام به برادرم گفتند در صورت اطلاع قضیه به پولیس، برادرت (مرا) خواهند کشت.»

سریر که از ناحیه سر جراحت برداشته است به شفاخانه منتقل گردیده اما می‌گوید که وضعیت‌اش صحی‌اش خوب است.

مدیر مسؤل روزنامه افغانستان تایمز مدعی است که پنج ماه قبل در ناحیه چهارم امنیتی شهر کابل نیز با خطر اختطاف ربرو شد اما به دلیل حضور ناگهانی مو‌تر پولیس، آدم ربایان از محل فرار کردند.

به گفته وی، تا اکنون مشخص نیست که این افراد سارق مسلح هستند یا با کسانی که قبلا تهدیدش کرده بودند، در ارتباط هستند.

تا اکنون مسؤلان امنیتی کابل در این زمینه ابراز نظر نکرده‌اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان، ضمن محکومیت شدید این رویداد، بروز آن را نشانه یی واضح از جدی بودن خطر  و نبود مصونیت برای فعالان رسانه یی در کابل می داند و نسبت به پیامدهای این وضعیت به شدت نگران است.

این نهاد مدافع خبرنگاران و رسانه های آزاد، از مسؤلان امنیتی پایتخت می‌خواهد هر چه عاجل تحقیقات خود را در این مورد آغاز کنند و عوامل آن را شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار دهند.