حمله مهاجمان انتحاری به تلویزیون شمشاد را محکوم می کنیم

حمله مهاجمان انتحاری به تلویزیون شمشاد را محکوم می کنیم

۱۶ عقرب ۱۳۹۶

کابل: مرکز خبرنگاران افغانستان، حمله مهاجمان انتحاری به ساختمان تلویزیون شمشاد در کابل را حمله به تمام رسانه ها و آزادی بیان در افغانستان می داند و آن را به شدت محکوم می کند.

عابد احساس، مسؤل بخش خبری تلویزیون شمشاد که در این رویداد زخم سطحی برداشته است به خبرنگاران گفت که مهاجمان ابتدا یکی از محافظان این رسانه را کشته و سپس با ورود به ساختمان تلویزیون، کارمندان را هدف قرار داده اند.

معلومات ابتدایی مسؤلان امنیتی نشان می دهد که حداقل ۲۰ تن از کارمندان این رسانه نیز زخمی شده اند اما جراحات شان جدی نیست.

گروه داعش مسؤلیت این حمله را به عهده گرفته است.

این حمله حوالی ساعت ١٠:٣٠ صبح امروز آغاز و بعد از حدود سه ساعت و کشته شدن مهاجمان از سوی نیروهای ویژه امنیتی به پایان رسید.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان در بیانیه ای گفت:" این حمله وحشیانه نه تنها بر تلویزیون شمشاد، بلکه حمله به تمام رسانه ها و آزادی بیان در افغانستان می باشد و ما آن را به شدت محکوم می کنیم."

وی افزود:" ضمن ابراز همدری با همکارانمان در شمشاد، تلاش آنان را بخاطر آغاز عاجل فعالیت این رسانه، می ستاییم و از حکومت افغانستان می خواهیم تدابیر لازم را برای حفاظت و مصونیت خبرنگاران و رسانه های کشور روی دست بگیرد."