خبرنگاران نیز در حمله انتحاری کابل زخمی شدند

خبرنگاران نیز در حمله انتحاری کابل زخمی شدند

۱۴ سنبله ۱۳۹۸

کابل: دست کم شش خبرنگار و کارمند رسانه ای در حمله انتحاری امروز در کابل که شمار زیادی کشته و زخمی بر جا گذاشت، زخم برداشته اند.

این حمله حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز توسط یک عامل انتحاری سوار بر موتر سواری تونس در ورودی جاده شش درک که در آن بخشی از اداره امنیت ملی، قوماندانی ناتو و برخی از سفارت خانه ها قرار دارد، اتفاق افتاد.

وزارت امور داخله می گوید بر اثر این رویداد، دست کم ۱۰ تن که بیشتر آنان غیر نظامی هستند کشته و بیشتر از ۴۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

طالبان مسؤلیت این حمله را به عهده گرفته اند.

سید آقا حسین سانچارکی معین نشراتی وزارت اطلاعات وفرهنگ به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که بر اثر این رودیداد، دست کم پنج خبرنگار و کارمند رسانه ای در ساختمان ریاست روزنامه های دولتی از جمله مدیر مسؤل رونامه انیس زخم برداشته اند. به گفته وی این خبرنگاران بر اثر شکسته شدن شیشه پنجره به صورت سطحی زخم برداشته اند.

افزون برآن، سید اصغر اشراق مدیر مسؤل روزنامه غیر دولتی راه مدنیت در بیانیه ای گفته است که بر اثر این حمله، امان صداقت تصویربردار این روزنامه که از آن مسیر عبور می کرده است، زخمی شده است.

به گفته آقای اشراق، صداقت به شفاخانه منتقل شده است و وضعیت صحی اش رو به بهبود است.

حمله های مرگبار طالبان همزمان با مذاکرات صلح امریکا با این گروه، در مناطق مختلف کشور افزایش یافته است.

افغانستان از جمله خطرناک ترین کشورهای دنیا برای کار خبرنگار دانسته می شود. بر پایه اطلاعات مرکز خبرنگاران افغانستان، از سال ۱۳۸۱ هجری خورشیدی تا اکنون، دست کم ۱۱۰ خبرنگار و کارمند رسانه ای در مناطق مختلف افغانستان جان خود را از دست داده اند.