دادمحمد عنابی، مدیرمسؤل روزنامه اصلاح به علت ابتلا به ویروس کرونا درگذشت

تصویر: فیس‌بوک

۲۲ سرطان ۱۳۹۹

کابل- دادمحمدعنابی، مدیر مسؤل روزنامه دولتی اصلاح در پی ابتلا به ویروس کرونا در سن ۵۵ سالگی گذشت.

عبدالمنان شیوای شرق، معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در صفحه فیس‌بوک خود از وفات آقای عنابی خبر داده است.

دادمحمد عنابی متولد سال ۱۳۴۳ هجری خورشیدی ولسوالی شیخ علی ولایت پروان بود. او در سال ۱۳۹۲ به عنوان مدیر مسؤل روزنامه دولتی اصلاح که در کابل فعالیت دارد، منصوب شد و تا آخر عمر در این سمت کار می‌کرد.

هیات رئیسه مرکز خبرنگاران افغانستان به نمایندگی از سایر همکاران این نهاد، وفات دادمحمد عنابی را ضایعه بزرگ به جامعه رسانه‌ای کشور می‌داند و ضمن اتحاف دعا به روح آقای عنابی، با خانواده و همکاران وی در روزنامه اصلاح ابراز همدردی می‌کند.

با جان باختن عنابی، شمار کارمندان رسانه‌ای در افغانستان که مرگ آن‌ها ناشی بیماری کوید-۱۹ اعلام شده است، به شش تن رسید. سلیمان یوسفی، کارمند تلویزیون آریانا، شاه محمود هارون، مدیر اداری خبرگزاری پژواک، نوید عظیمی، خبرنگار تلویزیون ملی، پروین رفیقی، خبرنگار خبرگزاری باختر و مینه رفیع، مجری تلویزیون بانو از دیگر همکاران رسانه‌ای هستند که مرگ آن‌ها ناشی از بیماری کوید-۱۹ تشخیص شده است. با توجه به اعلام شماری از رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی انفرادی خبرنگاران در کشور، میزان ابتلای همکاران رسانه‌ای به ویروس کرونا گسترده بوده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان از حکومت افغانستان می‌خواهد با توجه به فعالیت خبرنگاران و کارمندان رسانهای در خط مقدم روند مبارزه با اپیدمی کرونا و آسیبپذیری بیشتر این قشر، از بودجه اختصاصی به این بیماری رسانه‌ها و خبرنگاران نیازمند را تحت پوشش بگیرد و به صورت ویژه از بازماندگان خبرنگاران جان باخته بر اثر بیماری کوید-۱۹ حمایت کند.