راننده دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل کشته شد

راننده دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل کشته شد

۱ اسد ۱۳۹۷

کابل—مرکز خبرنگاران افغانستان، تاثر عمیق خود را نسبت به جان باختن محمد اختر راننده دفتر خبرگزاری فرانسه( AFP) در حمله روز گذشته در کابل، اعلام می دارد و با همکاران و خانواده این جوان ابراز همدری می کند.

روز گذشته یک انتحارکننده در چهار راهی میدان هوایی کابل دست به حمله زد. منابع امنیتی گفته اند که بر اثر این رویداد  دست کم ۱۴ تن از جمله محمد اختر جان باختند و بیش از ۶۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این رویداد دقایقی پس از عبور کاروان حامل جنرال عبدالرشید دوستم معاون ریاست جمهوری رخ داده است. دوستم  پس از حدود ۱۴ ماه حضور در ترکیه به کابل آمد.

همکاران محمد اختر می گویند که او از خانه به سوی محل کارش در حرکت بود که قربانی این رویداد تروریستی شد. محمد اختر ۳۱ سال داشت و پدر چهار فرزند بود. او از ۱۰ سال پیش به عنوان راننده با دفتر خبرگزاری فرانسه در کابل کار می کرد.

گروه تروریستی داعش مسؤلیت این حمله را به عهده گرفته است.

مرکز خبرنگاران افغانستان با ابراز تاثر عمیق نسبت بروز این رویداد و جان باختن این کارمند خبرگزاری فرانسه، با همکاران و خانواده وی ابراز همدردی کرده و برایش بهشت برین استدعا می کند.

با جان باختن محمد اختر، شمار خبرنگاران و کارمندان رسانه ای کشته شده در سال جاری در کشور به ۱۲ تن رسید. در خونین ترین حمله علیه خبرنگاران در کشور، روز ۱۰ ثور یک انتحارکننده عضو داعش گروهی از خبرنگاران را در کابل هدف قرار داد که بر اثر آن ۹ خبرنگار و تصویربردار کشته و هشت تن دیگر زخم برداشتند.