سوء‌ استفاده از حرفه مقدس خبرنگاری غیر قابل قبول و قابل پیگرد است

سوء‌ استفاده از حرفه مقدس خبرنگاری غیر قابل قبول و قابل پیگرد است

۱۸ سرطان ۱۳۹۶

کابل: مرکز خبرنگاران افغانستان، با ابراز نگرانی نشر یک گزارش غیر حرفه ای توسط خبرنگار تلویزیون ولسی جرگه، از کمیسیون رسیدگی به شکایات و تخلف های رسانه ای می خواهد با جدیت به این موضوع رسیدگی کند.

دو روز پیش، گزارشی از سوی نوید سلطانی خبرنگار تلویزیون ولسی جرگه(پارلمان) از طریق شبکه های اجتماعی به نشر رسید که نشان دهنده یک کار غیر قانونی و غیر حرفه ای و به دور از اخلاق خبرنگاری است.

به تازگی پولیس کابل برنامه منع استفاده از قلیون در رستورانت ها  را روی دست گرفته است و ظاهرا سلطانی نیز در همین راستا در همراهی با شماری از نیروهای پولیس وارد رستورانت تاج بیگم  شده و به شکل غیر حرفه ای و برخورد توهین آمیز و آمرانه با مالک رستورانت تلاش می کند کار خود را توجیج کند و حتی به تفتیش عقاید از او می پردازد.

در این گزارش دیده می شود که در مواردی مالک رستورانت نیز به شکل توهین آمیز با خبرنگار برخورد می کند که قابل نکوهش است اما مطابق با قانون نافذ هیچ خبرنگاری حق ندارد به شکل غیر قانونی و شیوه های غیر حرفه ای به تهیه گزارش و یا خبر بپردازد.

مرکز خبرنگاران افغانستان از کمیسیون بررسی شکایات و رسیدگی به تخلفات رسانه ای وزارت اطلاعات و فرهنگ می خواهد این موضوع را با جدیت پیگیری کند و نتایج آن را اعلام کند.

گزارش را می توانید در این جا ببینی