عضو مرکز خبرنگاران افغانستان بورسیه ویژه انستیتوت جهانی مطبوعات را بدست آورد

۱۳ ثور ۱۳۹۶

کابل: الطاف نجفی زاده عضو ارشد امور اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان، بورسیه تخصصی انستیتوت جهانی مطبوعات را بدست آورد و قرار است برای شرکت در یک برنامه ویژه رسانه ای به زودی عازم امریکا شود.

این برنامه دوماهه  که در برگیرنده چگونگی پوشش مسائلی چون امنیت هسته ای جهان، ژورنالیزم در عصر"خبرهای جعلی" و انتخابات امریکا می شود،  قرار است از میانه ماه آگست سال جاری در امریکا آغاز شود. افزون براین، در این برنامه موضوعاتی چون رسانه های آزاد و خلاقیت های رسانه ای، گوناگونی اجتماعی و فرهنگی امریکا و سیستم سیاسی این کشور مورد بررسی و بحث قرار می گیرد.

بورسیه های انستیتوت جهانی مطبوعات(WPI) هر سال بر پایه یک برنامه رقابتی اعطا می شود. در این رقابت که با شرکت صد ها خبرنگار و فعال رسانه ای از کشورهای مختلف برگزار می شود ۱۰ فرد برتر انتخاب می گردند. امسال، علاوه بر نجفی زاده، نه خبرنگار و فعال رسانه های سرشناس از کشورهای برازیل، بلغاریا، چین، انگلستان، فنلاند، آلمان، کنیا، پولند و روسیه موفق شده اند این بورسیه را بدست آورند.

شرکت کنندگان این فرصت را خواهند داشت تا ضمن بازدید از رسانه های معتبر امریکایی، با رهبران سیاسی واقتصادی این کشور دیدار نمایند و در مورد مسائل مورد علاقه خود مقاله بنویسند و یا گزارش تهیه کنند.

الطاف نجفی زاده دارنده مدرک فوق لیسانس(ماستری) در رشته اقتصاد از انگلستان است. وی افزون بر فعالیت به عنوان عضو ارشد اجرایی مرکز خبرنگاران، به عنوان خبرنگار نشریه معتبر بلومبرگ (Bloomberg) در افغانستان کار می کند.

نجفی زاده قبل از پیوستن به تیم بلومبرگ در سال ۲۰۰۹، به مدت دوسال با شماری از رسانه های بین المللی از جمله اسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه در ولایت بلخ کار کرده است.

انستیتوت جهانی مطبوعات(WPI) یک نهاد غیر دولتی و غیر انتفاعی بین المللی است که در سال ۱۹۶۱ در امریکا ایجاد و به هدف ارتقا و تقویت آزادی رسانه ها در جهان آغاز به کار کرد. این نهاد جهانی از آن زمان تا اکنون بیشتر از ۶۰۰ خبرنگار نخبه را به امریکا دعوت کرده است.