نشست اضطراری کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت برگزار شد

نشست اضطراری کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت برگزار شد

۱۱ ثور ۱۳۹۷

کابل-- در پی رویداد‌های خشونت بار اخیر در برابر خبرنگاران، کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در نشستی اضطراری، راه‌های کمک و همکاری با خانواده‌های خبرنگاران قربانی را مورد بررسی قرار داد.

دفتر مشاوریت امنیت ملی در خبرنامه‌ای گفته است که این نشست شام روز گذشته به ریاست محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی در ارگ برگزار شده است.

به گزارش پژواک، در این نشست، نخست، شرکت کنندگان به روح جان باختگان حوادث یک هفته اخیر در کابل، خوست و کندهار که در آن ۱۱ خبرنگار جان خود را از دست دادند، اتحاف دعا نموده و با بازماندگان و زخمی‌های این رویداد‌ها ابراز همدردی کردند.

در ادامه، فهیم دشتی، به نمایندگی از فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان، پیشنهادات، خواست‌ها و نگرانی‌های این فدراسیون را بیان کرد و خواستار رسیدگی به آن‌ها شد.

تامین امنیت خبرنگاران به ویژه آنهایی که به شکل جدی در معرض خطر قرار دارند و کمک و همکاری با بازماندگان خبرنگاران جان باخته از مهم‌ترین درخواست‌هایی بود که دراین نشست از سوی نماینده فدارسیون مطرح شد.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی گفت که خواست‌ها و پیشنهادات اعضای فدراسیون بجا است و حکومت به آن رسیدگی خواهد کرد.

وی به نهادهای امنیتی وظیفه سپرد که اقدامات فوری را برای تامین امنیت و مصونیت خبرنگارانی که در معرض خطر هستند روی دست بگیرند.

اتمر در عین حال گفت که مراجع مربوط مکانیزمی را برای کمک و همکاری دوام دار با خانواده‌های خبرنگاران جان باخته در کشور روی دست می‌گیرد و مصمم است برای فرزندان آن‌ها بورسیه‌های تحصلی فراهم سازد.