دوره آموزشی تدوین پالیسی امنیتی برای ۲۳ تن از مدیران مسؤل رسانه‌های کابل برگزار شد

دوره آموزشی تدوین پالیسی امنیتی برای ۲۳ تن از مدیران مسؤل رسانه‌های کابل برگزار شد

 

۳۰ جدی ۱۳۹۸

کابل- برنامه آموزشی تدوین پالیسی امنیتی برای رسانه‌های خبری کابل که به  منظور کمک به ارتقاء‌ امنیت رسانه‌های خبری وکارمندان آن‌ها روی دست گرفته شده بود، به پایان رسید.

برنامه مذکور در بخش‌های توزیع و تشریح کتاب آموزشی رهنمای تدوین پالیسی امنیتی رسانه‌های خبری، تبادل تجارب مدیران مسؤل رسانه‌ها با یک‌دیگر، جمع‌آوری نظرها و پیشنهادهای شرکت کنندگان، و دادخواهی برای تامین امنیت رسانه‌ها و پایان دادن به معافیت از مجازات جرایم علیه خبرنگاران عملی شده است.

احمد قریشی رئیس اجرایی مرکز خبرنگاران افغانستان و از مربیان این برنامه آموزشی گفت که در این دوره آموزشی سه روزه ۲۳ تن از مدیران مسؤل رسانه‌های خبری کابل در مورد چگونگی تدوین پالیسی امنیتی در بخش‌های امنیت فیزیکی، آنلاین و دیجیتال و امنیت روانی آموزش دیده اند.

وی خاطر نشان کرد که مرکز خبرنگاران افغانستان در دو ماه آینده با مسؤلان رسانه‌ها در خوست زمینه چگونگی ساخت پالیسی امنیتی همکاری خواهد کرد تا بتوانند در مشورت با کارمندان شان یک پالیسی امنیتی تهیه کنند تا بتواند پاسخ‌گوی نگرانی‌های امنیتی‌شان باشد.

این برنامه ماه گذشته آغاز شده و تا اکنون در ولایات کندز، بلخ، بامیان، قندهار، خوست و ننگرهار اجرا شده است.

 احمد هنایش، رئیس گروه رسانه‌ای کهکشان در پروان و از شرکت‌کنندگان این برنامه گفت که با توجه به تهدیدهای رو به افزایش امنیتی برای رسانه‌ها، باید هر یک از رسانه‌ها با توجه به نوع تهدید و چالش امنیتی که با آن مواجه است و یا احتمال می‌دهد رخ دهد، پالیسی امنیتی را در مشورت با کارمندان رسانه تهیه کند.