تجمع اعتراض آمیز خبرنگاران در چاریکار

تجمع اعتراض آمیز خبرنگاران در چاریکار

خبرنگاران و دست اندرکاران امور رسانه ای ولایات شمال کابل طی یک تجمع در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان نسبت به بازداشت مسئول ولایتی انجمن آزاد خبرنگاران ولایت کاپیسا از سوی امنیت ملی اعتراض کردند.

حجت الله مجددی « مسئول انجمن آزاد ژورنالیستان» ولایت کاپیسا، روز انتخابات( شنبه 27 سنبله) هنگام تهیه گزارش از سوی موظفین امنیت ملی کاپیسا بازداشت شده بود.

احمد هنایش « مسئول حوزوی انجمن آزاد ژورنالیستان» در پروان به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که با گذشت چهار روز هنوز اتهام آقای مجددی مشخص نشده است و آنها در مورد وضعیت وی نگران هستند.

به گفته وی، حجت الله مجددی علاوه از برعهده داشتن مسئولیت انجمن در کاپیسا در یکی از رسانه ها به عنوان خبرنگار کار می کرد.

حنایش افزود که حجت الله مجددی یک ماه قبل و بعد از حدود پنج سال کار به عنوان آمر رادیو وتلویزیون دولتی کاپیسا به دلیل اختلاف با والی پیشین کاپیسا(غلام غوث ابوبکر) از سمت اش برکنار گردیده بود.

مسئول حوزوی انجمن آزاد ژورنالیستان خاطر نشان کرد که آنها از نزدیک با محمد شریف حکیم زاده سرپرست ولایت کاپیسا در مورد علت بازداشت آقای مجددی صحبت کرده اند اما او گفته است که حجت الله مجددی به دستور ریاست عمومی امنیت ملی در کابل بازداشت شده است.

بر پایه اطلاعات احمد حنایش، در این اواخر به دلیل افزایش ناامنی و ازدیاد قدرنمایی افراد صاحب نفوذ محدودیت های بر کار رسانه ای در شمال کابل وضع شده است خود سانسوری خبرنگاران نیز افزایش یافته است.