شبکه تلویزیونی جهان از فعالیت بازماند

شبکه تلویزیونی جهان از فعالیت بازماند

٤ عقرب ٩٤

مسؤلان شبکه تلویزیونی "جهان" در ولایت پروان  می گویند که این رسانه به دليل مشکلات امنيتى واقتصادى از فعالیت بازمانده است.

میر عبدالمقصود میرزاده، رئیس تلویزیون جهان به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که "در پی افزایش مشکلات امنیتی ناشی از فعالیت گروه های مافیایی" و "بروز مشکل اقتصادی" به کار این رسانه پایان داده است.

وی گفت:" تحمل این بی قانونی ها برای ما مشکل بود و نمی توانستیم در این گونه شرایط کار مؤثر رسانه یی انجام دهیم و از همین رو بخاطر جلوگیری از جنجال های محیطی دروازه تلویزیون جهان را مسدود کردیم."

به گفته میرزاده، جهان، درسال ٩۳ به عنوان یک تلویزیون ورزشی آغاز به کار کرد اما یک سال بعد با تعدیل جواز، فعالیت آن گسترده تر شد و همه مسائل و رخدادهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور به ویژه ولایات پروان، کاپیسا و پنجشیر را پوشش می داد.

رئیس تلویزیون جهان افزود که این رسانه به زبان های فارسی و پشتو نشرات داشت و برنامه های آن در ولایت پروان، و بخش هایی از کاپیسا و پنجشیر قابل دریافت بود.

بر پایه معلومات عبدالمقصود میرزاده، با توقف فعالیت جهان، ۳۰ کارمند این تلویزیون بیکار شده اند.

احمد هنایش، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در پروان ضمن ابراز نگرانی از توقف فعالیت تلویزیون جهان، می گوید که مسائل امنیتی و اقتصادی از دغدغه های اصلی فعالان رسانه ای در سه ولایات شمال کابل است و چنان چه دولت افغانستان به این مسائل به صورت جدی توجه نکند، این وضعیت کار آزاد رسانه یی در این حوزه بدتر خواهد شد.