قتل تهیه کننده و مجری یک رادیو خصوصی در مزار شریف

قتل تهیه کننده و مجری یک رادیو خصوصی در مزار شریف

۲۱ سرطان ۱۳۹۳

مزار شریف: خالد آگاه یعقوبی، مجری و تهیه کننده رادیو محلی لحظه، ظهر شنبه از سوی افراد مسلح ناشناس در شهر مزار شریف به قتل رسید.

احمد فهیم حق بین، مدیر مسئول رادیو لحظه به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که این رویداد حوالی ساعت یک بعد از ظهر رخ داد.

به گفته وی خالد آگاه بعد از ادای نماز ظهر و لحظاتی بعد از ورود به خانه اش از سوی افراد مسلح ناشناس هدف قرار گرفت و در جا کشته شد.

فهیم گفت:" کودکان با محض زده شدن زنگ خانه، دروازه را می گشایند و ناگهان افراد مسلح ناشناس خالد را که در نزدیک دروازه بوده است هدف قرار می دهند و با یک گلوله به سر وی، او را از پای در می آورند."

مدیر مسئول رادیو لحظه افزود که از بروز این رویداد شوکه شده است و تا هنوز نمی داند که خالد آگاه به چه علت هدف قرار گرفته است.

یعقوبی چهار سال پیش کار خود را با رادیو خصوصی لحظه آغاز کرده بود و به تازگی تهیه کنندگی و گردانندگی برنامه اجتماعی " تک تک" را به موضوعات روز می پرداخت، بر عهده گرفته بود.

پولیس ولایت بلخ گفته است که تا اکنون علت این رویداد مشخص نیست اما تحقیقات جدی را به منظور شناسایی عوامل آن و علت این جنایت آغاز کرده است. قرار است خبرنگاران بلخ روز یک شنبه در رابطه به این موضوع یک نشست برگزار کنند.

مرکز خبرنگاران افغانستان نیز ضمن ابراز تاثر عمیق، قتل خالد آگاه را به شدت محکوم می کند و  برای وی از درگاه خداوند طلب آمرزش و برای خانواده، دوستان و همکارانش صبر تمنا دارد.

این نهاد خبرنگاری از اداره محلی بلخ می خواهد با جدیت چگونگی بروز این جنایت را روشن سازد و عوامل آن را به پنجه قانون بسپارد.