خبرنگار محلی رادیو کلید در غزنی بازداشت و به محل نا معلومی انتقال داده شده است

خبرنگار محلی رادیو کلید در غزنی بازداشت و به محل نا معلومی انتقال داده شده است

غزنی: ۷ حمل ۱۳۹۳

رادیو غیر دولتی کلید اعلام کرد که خبرنگار محلی این رادیو در ولایت غزنی از سوی نیروهای خارجی از ولسوالی اندر این ولایت بازداشت و به محل نا معلومی انتقال داده شده است.

ریکاردو گراسی مسئول امور توسعه ای گروه رسانه ای کلید گفت که حکمت الله آرین، خبرنگار رادیو کلید روز گذشته از سوی نیروهای ویژه امریکایی از خانه اش در منطقه لیوان ولسوالی اندر بازداشت شده است.

به گفته وی، پس از آن خانواده آرین این موضوع را با رادیو کلید در میان گذاشتند اما از آن زمان تا اکنون مشخص نیست که این خبرنگار به کجا انتقال داده شده و در چه وضعیتی قرار دارد.

آیساف یا نیروهای بین المللی کمک به تامین امنیت افغانستان گفته است که روز گذشته عملیاتی به رهبری نیروهای امنیتی افغان در غزنی صورت گرفت و طی آن ۱۲ تن به ظن همکاری با دشمن بازداشت شده اند. اما این سازمان به وجود این خبرنگار در میان بازداشت شدگان اشاره نکرده است.

این سازمان افزوده است که این افراد در حال حاضر در بازداشت نیروهای افغان بسر می برند اما وزارت دفاع افغانستان این بیانیه آیساف را رد کرده و افزوده است که  اردوی ملی در ۲۴ ساعت گذشته درغزنی عملیات مشترک نظامی نداشته است.

رادیو کلید از رسانه های بزرگ افغانستان است که افزون بر کابل، در ۱۰ ولایت دیگر فعالیت دارد.