تهدید به مرگ یک خبرنگار محلی در لوگر در پی نشر گزارشی در مورد فساد والی

تهدید به مرگ یک خبرنگار محلی در لوگر در پی نشر گزارشی در مورد فساد والی

٢٩ سرطان ١٣٩٣

پل علم:  آژانس خبری پژواک می گوید که خبرنگار این رسانه در لوگر پس از نشر یک گزارش در مورد فساد مالی والی این ولایت، تهدید به مرگ شده است.

مقصود امیری خبرنگار پژواک در لوگر گفته است که دو شب پیش افراد ناشناس از طریق تلفون وی را بخاطر نشر این گزارش به مرگ تهدید کردند.

در این گزارش که هفته گذشته به نشر رسید، نیاز محمد امیری، والی این ولایت به نقل از شماری از مسئولان محلی متهم شده بود که قصد داشته است ٢٠ هزار لیتر مواد سوختی مربوط اردوی ملی فروخته است.

در گزارش پژواک آمده است که این مقدارتیل ٢٢ سرطان سال جاری از کندک اردوی ملی در ولسوالی محمد آغه دزدی شده بود که از سوی پولیس کشف و به اداره ولایت سپرده بود اما والی آن را به فروش رسانده است.

اما دین محمد درویش، سخنگوی والی ضمن رد دخالت  والی و افرادش در این قضیه گفته است که شکایت مقصود امیری را در این زمینه دریافت کرده است و آن را پیگیری خواهند کرد.

مرکز خبرنگاران افغانستان هر نوع تهدید خبرنگاران را در تضاد با قانون اساسی و قانون رسانه های همگانی کشور می داند و آن را به شدت محکوم می کند.

این نهاد در حالی که شکایت والی لوگر از این گزارش را حق وی می داند از حکومت مرکزی می خواهد تا این قضیه را با جدیت پیگیری کند واجازه ندهد تهدید خبرنگاران سبب خودسانسوری و مانع دسترسی مردم به اطلاعات شود.