مرکز خبرنگاران افغانستان توهین و لت و کوب یک خبرنگار محلی را زابل محکوم می کند

مرکز خبرنگاران افغانستان توهین و لت و کوب یک خبرنگار محلی را زابل محکوم می کند

قلات، جمعه ۱۳ جدی ۱۳۹۲

مرکز خبرنگاران افغانستان توهین و لت و کوب زلمی حلیمی، یک خبرنگار محلی را در ولایت زابل از سوی افراد منسوب به رئیس معارف این ولایت محکوم می کند و از اداره محلی این ولایت می خواهد به این قضیه به طور جدی رسیدگی کند.

زلمی حلیمی که خبرنگار تلویزیون دولتی زابل است و با برخی دیگر از رسانه ها از جمله وب سایت" خبریال" نیز به عنوان خبرنگار همکاری دارد پس از بروز جنجال لفظی با افرادی که گفته می شود از نزدیکان رحیم الله لودین، رئیس معارف این و لایت هستند به شدت لت و کوب شده است.

این رویداد پس از آن رخ داده است که این خبرنگار گزارشی را به نشر سپرد که در آن مردم ولسوالی شاه جوی در مورد مشکلات معارف در این ولسوالی و آن چه که از سوی آنان فساد در اداره معارف می خوانند، شکایت کرده اند.

بشیراحمد فیضان، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در زابل می گوید که این خبرنگار پیش از این از سوی رئیس معارف تهدید شده بود.

مرکز خبرنگاران افغانستان، توهین و لت و کوب این خبرنگار را یک نشانه آشکار از خودسری افراد نزدیک به یک مسئول محلی می داند که در راستای سانسور فعالیت آزادی رسانه ای صورت گرفته است.

این نهاد مدافع آزادی بیان، از اداره محلی زابل می خواهد به این قضیه به طور جدی رسیدگی کند و عوامل آن را مورد پیگرد قانونی قرار دهد در غیر آن صورت در هماهنگی با سایر نهادی های حامی خبرنگاران به دادخواهی فراگیر تا تامین عدالت ادامه خواهد داد.