چهارمین رادیو غیر دولتی در ولایت بادغیس راه اندازی شد

چهارمین رادیو غیر دولتی در ولایت بادغیس راه اندازی شد

۲ ثور ۱۳۹۶

قلعه نو: چهارمین ایستگاه رادیویی غیر دولتی بادغیس به نام «صمیم» بعد از دو ماه نشر آزمایشی به طور رسمی راه اندازی شد.

عزیز توکلی، نماینده مرکز خبرنگاران افغانستان در بادغیس می گوید که محور فعالیت این رسانه که در شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس ایجاد شده است، برنامه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می باشد.

عبدالواحد حمیدی مدیر مسؤل رادیو صمیم می‌گوید:" این رادیو با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده و با در نظرداشت قانون رسانه‌های کشور فعالیت می‌کند."

به گفته وی، برنامه های این رادیو در ساحه ی شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس می باشد و برنامه های آن در ولسوالی قادس، مقر، آب کمری نیز قابل دسترس است.

عبدالاول حبیبی ، سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ بادغیس با استقبال از راه اندازی این رادیو گفت:" رسانه‌ها نقش مهم و ارزنده یی در تقویت امور فرهنگی و اطلاع رسانی به مردم دارند و با راه اندازی این رسانه ما شاهد فعالیت های بیشتر در عرصه خواهیم خواهیم بود."

به گفته وی، فعالیت رسانه‌های مختلف در شرایط کنونی دراین ولایت بسیار با اهمیت است و اداره اطلاعات و فرهنگ با تمام توان از آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

فیض محمد میرزا زاده معاون مقام ولایت بادغیس نیز ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی این رادیو، از مسؤلین ودست اندرکاران آن خواست تا در برنامه های شان در زمینه ترویج دانش،  تعلیم وتربیه و همچنان قهرمانی های نیروهای امنیتی کشور نیز کار کنند.

در حال حاضر علاوه بر رادیو صمیم، رادیو های خصوصی حنظله، غزالی، نریمان، وتلویزیون خصوصی عبور وتلویزیون محلی بادغیس، نشریه‌های خبرنگار، مشعل هدایت و صدای بادغیس و خبرگزاری محلی نریمان دراین ولایت نیز فعالیت دارند.