به مقام محترم رئیس اجرایی خوش وعده دولت جمهوری اسلامی افغانستان!

به مقام محترم رئیس اجرایی خوش وعده دولت جمهوری اسلامی افغانستان!

جناب رئیس؛

یک هفته پیش، به شما در نامه رسمی نوشتیم که فاروق فیضی یکی از خبرنگاران مطرح کشور در حوزه غرب، دار و ندارش را بخاطرتداوی بیماری صعب العلاج خود از دست داده است، اما نه تنها بهبود نیافته، بلکه وضعیت صحی‌اش وخیم‌تر شده است.

قبل از این نامه نگاری، با یکی از کارمندان ارشد دفتر شما ارتباط گرفتیم و گفتیم که با هدایت رئیس جمهور و همکاری وزارت صحت عامه، زمینه انتقال این خبرنگار به ترکیه فراهم شده است اما نمی‌تواند هزینه رفت و برگشت خود و پایوازش را تامین کند و بر علاوه، پولی برای تامین هزینه بود و باش پایوازش در ترکیه و حتی خرید دوای خود ندارد. از دفتر شما به ما پیام رسید که نامه بنویسید و موضوع را رسما بیان کنید؛ جناب رئیس اجرایی وعده کمک داده‌اند.

اما، در حالی که یک هفته از ارسال این نامه به دفتر جناب عالی می‌گذرد و وضعیت این خبرنگار رو به وخامت است، هیچ جوابی از شما نرسیده است.

از شما تقاضا می‌کنیم لطفا پس از این -به وعده یی که می‌سپارید- عمل کنید و یا حداقل زود‌تر جواب بدهید و به ندای یک انسان نجیب و شریف؛ خبرنگار بیماری که بهترین سال‌های عمر خود را با خلوص نیت و پاکی برای اطلاع رسانی و رساندن صدای مردم به گوش مسؤلین، سپری کرده است، احترام بگذارید.

به یاد داشته باشید، ما این لحظات تلخ را فراموش نخواهیم کرد.

با احترام

مرکز خبرنگاران افغانستان

۵ سرطان