جزئیات تازه از قضیه مرگ یک دختر جوان در یک رادیوی محلی هرات

هرات، 22 جوزا 1391

پولیس هرات اعلام کرد که در پی مرگ یک دختر جوان در رادیو خصوصی آوا، یکی از کارمندان این رادیو را که با او در زمان رویداد یک جا بوده، بازداشت کرده است.

در این رویداد که روز پنج شنبه گذشته در زیر زمین ساختمان رادیو آوا در ناحیه ششم شهرهرات رخ داد،  افزون بر مرگ این دختر جوان که از او به نام " نگار" یاد می شود، یک کارمند این رادیو به نام " عباس یوسفی" نیز در حالت" بیهوشی" به شفاخانه منتقل گردیده بود.

عبدالظاهر کلی، مدیر مبارزه با جرائم جنایی فرماندهی پولیس هرات به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که این کارمند رادیو آوا که در زمان بروز این حادثه با نگار یک جا بوده است، بعد از این که سلامتی خود را باز یافت از سوی پولیس بازداشت گردید.

وی گفت:" عباس یوسفی در تحقیقات اولیه گفته است که نگار از حدود 20 روز پیش در رادیو رفت و آمد داشت و چند بار به او(عباس) پیشنهاد ازدواج کرده بود اما به دلیل این که چند سال بزرگتر بود با پیشنهاد ش مخالفت کرده بود."

مدیر مبارزه با جرائم جنایی ولایت هرات به نقل از این شخص گفت که علاوه براین، این دختر درخواست کرده بود که در" رادیو استخدام شود، اما نشد."

به گفته عبدالظاهر کلی، این کارمند رادیو در ادامه اظهارات خود گفته است که در روز رویداد به منظور روشن کردن جنراتور برق به زیر زمین رادیو رفته بود که سپس این دختر نیز در آن جا حضور یافته بود .

عباس یوسفی افزوده است که بعد از چند ساعت خود را در بستر شفاخانه یافته است و نمی داند که نگار چگونه جان خود را از دست داده است.

مدیر جنایی هرات افزود که تا هنوز چگونگی دقیق  بروز این رویداد مشخص نیست و این اداره تا تکمیل بررسی طب عدلی نمی تواند دراین زمینه اظهار نظر کند.

حسین بهراد یوسفی،  مدیر مسئول رادیو آوا نیز گفت که  او در روز بروز این رویداد در کابل بوده است و نمی تواند در مورد چگونگی این رویداد ابراز نظر کند.

اما وی تاکید کرد که " نگار" در این رادیو هیچ گونه وظیفه رسمی نداشته است.

داکتر برکت الله محمدی، عضو طب عدلی شفاخانه هرات نیز گفت که جسد این دختر جوان روز جمعه برای بررسی چگونگی مرگ به طب عدلی منتقل گردید.

به گفته وی، جسد کالبد شکافی شده و نتایج آن احتمالا تا آخر هفته جاری برای پیگیری به مراجع مربوط امنیتی و عدلی سپرده خواهد شد.

رادیو خصوصی آوا حدود 4 ماه قبل روی موج اف ام در شهر هرات راه اندازی شد. در حال حاضر افزون بر این رادیو، 11 رادیو خصوصی، یک رادیوی دولتي و یک ایستگاه رادیو نظامي مربوط به آیساف یا نیروهای بین المللی کمک به تامین امنیت افغانستان دراین ولایت فعالیت دارد