خبرنگار یک تلویزیون محلی در هرات بر اثر حمله افراد نا‌شناس زخمی شد

۲۹ قوس ۱۳۹۴

هرات: مرکز خبرنگاران افغانستان حمله افراد نا‌شناس به خبرنگار و گرداننده تلویزیون محلی چکاد در هرات را محکوم می‌کند و از مسؤلان محلی این ولایت می‌خواهد عوامل این رویداد را بازداشت و تحت پیگرد قرار دهند.

در خبری که در صفحه فیس بوک تلویزیون چکاد نشر شده، آمده است که افراد ناشناس شام روز گذشته سلیم مقیمی، خبرنگار و گرداننده برنامه «شهروند خبرنگار» این تلویزیون را مورد حمله قرار داده اند.

گفته شده است که مقیمی پس از اتمام کارش و هنگامی که می‌خواست به طرف خانه برود از سوی سه مهاجم که به اسلحه گرم و سرد مجهز بوده‌اند، در محله پل خیمه دوزان متوقف گردیده است.

این خبرنگار گفته است: «یک‌تن از این مهاجمان تفنگچه خود را به پیشانی من گرفت و دو تن دیگر با استفاده از سلاح سرد و مشت و لگد مرا شدیداً لت و کوب کردند اما آنان به‌وسیله نقلیه و دیگر وسایل شخصی‌ام دست برد نزده‌اند.»

سلیم مقیمی بر اثر «ضرب چاقو» از ناحیه دست ناحیه دست چپ زخم برداشته است و وضعیت صحی وی مطلوب گفته شده است.

بر پایه معلومات تلویزیون چکاد، مسؤلان امنیتی هرات این رویداد را تائید کرده و از آغاز تحقیقات در این زمینه خبر داده‌اند.

مرکز خبرنگاران افغانستان از مسؤلان محلی هرات می‌خواهد این رویداد را با جدیت مورد بررسی قرار دهند و با مجازات عوامل آن، در مورد امنیت جسمی و روانی دست اندرکاران رسانه‌ها در این ولایت اطمینان خاطر بدهند واجازه ندهند این گونه خشونت‌ها عرصه را بر کار رسانه‌ای تنگ بسازند.