طالبان مسئولیت سوء قصد مسلحانه بر علی یعقوبی را برعهده گرفتند

هرات، ٣ ثور ١٣٩٢

گروه طالبان مسئولیت حمله مسلحانه بر علی اصغر یعقوبی، آمر اطلاعات اداره اطلاعات و فرهنگ هرات و مجری رادیو خصوصی مژده را برعهده گرفتند.

در خبرنامه ای که از سوی این گروه منتشر شد، آمده است که "علی اصغریعقوبی به دلیل این که همیشه از طریق رادیو مژده به اسلام و مجاهدین( طالبان)، توهین می کرد، هدف قرار گرفت."

وی حوالی ساعت چهار بعد از ظهر دوشنبه در جاده انصاری، ناحیه اول شهر هرات از سوی یک مهاجم مسلح که با یک تن دیگر سوار بر موتورسیکلت بود، با گلوله هدف قرار گرفت و زخمی شد.

این گلوله به سمت چپ سینه وی اصابت  کرده و به گفته داکتران معالج، گلوله در قفسه سینه بند مانده اما خطرساز نیست.

یکی از مسئولان رادیو مژده که خواست نام وی افشا نشود در گفتگو با مرکز خبرنگاران افغانستان، این اظهارات طالبان را کاملا بی بنیاد خواند.

به گفته وی، یعقوبی گرداننده دو برنامه به نام" تازیانه" و "اختلاط" است که اولی یک برنامه طنز انتقادی در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی است که هر پنج شنبه به مدت نیم ساعت پخش می شود.

برپایه اطلاعات این منبع، دومین برنامه علی یعقوبی نیز که با دیدی انتقادی رویداد های فرهنگی و اجتماعی را پوشش می دهد از شنبه تا چهارشنبه به مدت یک ساعت نشر می گردد.

این مسئول رادیو مژده تاکید کرد که در هیچ یک از این برنامه ها به اسلام و یا گروه خاصی توهین نشده است و افزون بر این رادیو مژده هر روز دوره قرائت قرآن و تفسیر را نشر می کند.

مرکز خبرنگاران افغانستان این حمله طالبان که به صورت خودسرانه و برپایه اطلاعات نادرست صورت گرفته است به شدت محکوم می کند.

مرکز خبرنگاران افغانستان، نگرانی عمیق خود را نسبت به اثرات نامطلوب این اقدام طالبان بر آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه ای در افغانستان به ویژه در حوزه غرب ابراز می کند و از همه جوانب می خواهد به آزادی بیان که یک حق انسانی و اسلامی همه است، احترام بگذارند.