مركز خبرنگاران افغانستان لت و كوب مدير مسئول يك رسانه محلي در هرات را محكوم مي كند

مركز خبرنگاران افغانستان لت و كوب مدير مسئول يك رسانه محلي در هرات را محكوم مي كند

هرات، ٢٦حمل ١٣٩٢

مرکز خبرنگاران افغانستان،  لت و كوب نذير احمد رها، مدير مسئول تلويزيون خصوصي"آسيا" در هرات را محكوم مي كند و از اداره محلي هرات مي خواهد تا ضمن بررسي اين قضيه،‌ عوامل آن را مورد پيگرد قرار دهد.

فرزاد رحيمي،‌ مدير نشرات تلويزيون آسيا به مركز خبرنگاران افغانستان گفت كه اين رويداد نيمه شب جمعه ٢٣ حمل در جاده ٢٩ ميروس صادق شهر هرات رخ داده است اما تا اکنون هویت مهاجمان و انگیزه آنان ازاین اقدام روشن نشده است.

وي گفت:" طبق معلومات نذير احمد رها،‌ چهار نفر كه سر و صورت خود را پوشانده بودند او را در مسير خانه اش به شدت مورد لت و كوب قرار دادند اما به محض نزديك شدن يك موتر سواري شخصي،‌ به خاطر اين كه مورد شناسايي قرار نگيرند از محل فرار كردند."

رحيمي افزود كه رها در این رویداد به شدت لت و کوپ شده اما در مجموع وضعيت صحي وي خوب است.

تا اكنون پوليس هرات در اين زمينه ابراز نظر نكرده است.

به گفته وی، در يك هفته اخير در سه برنامه مختلف وضعيت معارف هرات به بررسي گرفته شد كه در يكي از اين برنامه ها برخي از مهمانان عليه بصیر احمد آروین طاهری، رئيس معارف صحبت كردند و وي را متهم به فساد نمودند.

رحیمی افزود که تلویزیون آسیا تلاش نمود تا رئیس معارف را برای شرکت در این برنامه ها دعوت کند، اما به آنان گفته شد که رئیس حاضر نیست دعوت انان را بپذیرد.

پس از نشر این برنامه ها، شماري زيادي از معلمان شهر هرات با حضور در شوراي ولايتي،‌ اعلام كردند كه در آن به معلمان توهين شده است.

معترضان طي قطعنامه اي خواستار"اعاده حيثيت" خود شدند و یک ضرب العجل سه روزه را برای رسیده گی به این قضيه تعیین کردند.

معين صبور،‌ سخنگوي معارف هرات گفت که این اداره از تلویزیون آسیا به دليل نشر این برنامه و عدم رعایت توازن، شکایت می کند.

وی گفت:" تلویزیون آسیا مکلف بود درغیاب رئیس معارف یک تن دیگر از مسئولان معارف را دعوت کند تا از خود دفاع کند اما آنها این کار را نکردند و برنامه آنان یک طرفه بود."

با وصف این، صبور گفت که اداره معارف، لت و كوب مدير مسئول تلويزيون آسيا را يك حركت خلاف قانون و حرمت انساني مي داند و محكوم مي كند و خواهان رسیده گی به این رویداد می باشد.

مركز خبرنگاران افغانستان بار دیگر ضمن محکوم نمودن لت و كوب مدير مسئول تلويزیون آسيا، خواستار رسيده گي پوليس هرات به اين قضيه است و همچنان از اداره معارف و معلمان معترض نيز مي خواهد هر گونه شكايت از تلويزيون آسيار را از راه قانوني ان كه همانا طريق كميسيون رسيده گي به شكايات و بررسي تخطي هاي رسانه اي وزارت اطلاعات و فرهنگ مي باشد،  پيگيري كنند.