کمک امریکا در ساخت و تجهیز مرکز رسانه های پوهنتون هرات

هرات، دوشنبه 12 میزان 1389

سفارت امریکا 1.7 میلیون دالر را برای ساخت و تجهیز مرکز رسانه های پوهنتون هرات، آموزش دانشجویان و ادامه تحصیل استادان این پوهنتون در امریکا اختصاص داده است.

در نخستین بخش از این پروژه، روز دوشنبه کار احداث ساختمان سه طبقه ای مرکز رسانه های پوهنتون با حضور شماری از مسئولان محلی و سفیر امریکا در امور حاکمیت قانون آغاز گردید.

این ساختمان شامل واحدهای جداگانه برای رادیو، چاپخانه و تلویزیون می باشد و قرار است تا پایان سال جاری خورشیدی ساخته شود.

به گفته میرغلام عثمان بارز حسینی رئیس پوهنتون هرات این پروژه به درخواست پوهنتون و در راستای تقویت و ارتقاء دانش مسلکی دانشجویان عملی می گردد.

هانس کلم، سفیر امریکا در امور حاکمیت قانون نیز گفت که ایجاد این مرکز یکی از اولویت های این کشور درهرات است تا زمینه دسترسی آسان دانشجویان به رسانه ها و نحوه کار در راستای تولید و پخش برنامه ها فراهم گردد.

در حال حاضر رادیو موج اف ام « صدای جوان» و نشریه «پگاه» زیر پوشش پوهنتون هرات فعالیت دارند.به گفته سید یحیی حزین مدیر نشرات پوهنتون، طبق این پروژه امریکا متعهد شده است که افزون بر ساخت و تجهیز مرکز رسانه های پوهنتون، زمینه آموزش عملی دانشجویان رشته خبرنگاری را فراهم سازد و 7 تن از استادان این رشته را برای ادامه تحصیل به پوهنتون سن خوزه کالیفرنیا اعزام کند.

پوهنتون هرات در سال 1367 هجری خورشیدی تاسیس شده است و در حال حاضر پذیرای بیش از 8000 محصل است که از آن جمله  180 نفر مشغول تحصیل در رشته خبرنگاری هستند.