برای کسب جایزه «دستاورد یک عمرخبرنگاری» درخواست دهید

برای کسب جایزه «دستاورد یک عمرخبرنگاری» درخواست دهید

مرکز خبرنگاران افغانستان، به مناسبت روز خبرنگار در نظر دارد برای دومین سال جایزه «دستاورد یک عمر خبرنگاری» را بر پایه یک برنامه رقابتی به فردی شایسته اعطا کند.

افراد واجد شرایط

نامزد این برنامه رقابتی باید دست کم ۱۰ سال سابقه درخشان کاری در حرفه خبرنگاری داشته و تعهد خود را به حمایت و تقویت این حرفه از طریق کار مستقیم خبرنگاری، آموزش خبرنگاران جوان و یا ترویج آن نشان داده باشد.

خبرنگاران بازنشسته و یا متقاعد نیز می‌تواند نامزد شوند.

-گزارشگرانی که در رسانه‌های چاپی و آنلاین کار کرده‌اند: یک مطلب نوشته شده توسط نامزد با لینک آن

- گزارشگرانی که در رسانه‌های صوتی و یا تصویری کار کرده‌اند: یک گزارش صوتی و یا تصویری فرد درخواست دهنده به همراه رونوشت و لینک آن

-ویراستارانی که در هر کدام از رسانه‌های چاپی، آنلاین، صوتی و یا تصویری کار کرده‌اند: یک نمونه کاری با لینک آن

-عکاسان خبری: پنج عکس بر‌تر که تا اکنون گرفته‌اند و لینک آن

چگونگی ارایه درخواست

هر رسانه خبری می‌تواند فردی را برای این برنامه رقابتی با توجه به شرایط بالا نامزد کند و یا فرد متقاضی می‌تواند با تکمیل این شرایط به صورت مستقیم درخواستش را که در برگیرنده:

- شرحی از اینکه چگونه در این عرصه پیشگام بوده است؛

- شرحی از سابقه فعالیت حرفه‌ای نامزد که نشان دهنده تعهد وی به ترویج و تقویت خبرنگاری و آزادی مطبوعات باشد، به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید بفرستد.

جایزه

اهدای لوح تقدیر «دستاورد یک عمر خبرنگاری» به همراه تکت رفت و برگشت سفر هوایی به شهر دوبی امارات متحده عربی و یا دهلی هندوستان

این جایزه ۲۷ حوت در مراسمی بزرگ به مناسبت روز خبرنگار با حضور مقام‌های ارشد دولتی و نمایندگان جامعه رسانه‌ای کشور در کابل به فرد برنده اهدا خواهد شد.

تاریخ نهایی ارایه درخواست: ۱۲ شب، یک شنبه ۱۷ حوت