استقبال مرکز خبرنگاران افغانستان از اعطای جایزه مرکز بین المللی شرق-غرب به پرویز کاوه

استقبال مرکز خبرنگاران افغانستان از اعطای جایزه مرکز بین المللی شرق-غرب به پرویز کاوه

۵ سرطان ۱۳۹۷

کابل-- مرکز خبرنگاران افغانستان، از  اعطای جایزه "شجاعت و اثرگذاری" مرکز بین المللی شرق-غرب به پرویز کاوه مدیر مسؤل روزنامه ۸صبح استقبال کرده و ضمن ابراز خرسندی، پشتکار و تلاش های خستگی ناپذیر آقای کاوه و همکارانش را در عرصه فعالیت رسانه ای در کشور قابل قدر می داند.

 

مرکز بین المللی شرق-غرب (East-West Center) که مقر آن در هاوایی امریکا است، روز گذشته در شهر سنگاپور برای پنج تن از خبرنگاران از کشورهای مختلف از جمله پرویزکاوه، جایزه‌ "شجاعت و اثرگذاری" اعطا کرد.

این نهاد به مناسبت پنجاه سالگی فعالیت‌های جهانی‌اش در زمینه‌ رسانه‌ها، این جوایز را به کسانی اهدا کرده است که توانسته‌اند از طریق فعالیت‌های رسانه‌ای، کارهای اثرگذاری در کشورشان انجام دهند.

به گزارش ۸صبح، آقای کاوه که شامل هیأت امنای مرکز شرق-غرب است، این جایزه را به پاس کارهای ارزنده‌اش در زمینه‌ خبرنگاری متوازن، تخصصی و اثرگذار به دست آورده است.

در برنامه‌ای که روز گذشته به این مناسبت در جریان کنفرانس بین‌المللی رسانه‌ها در شهر سنگاپور کشور سنگاپور برپا شد، پنج خبرنگار از کشورهای افغانستان، هندوستان، میانمار، فلیپین و امریکا موفق به دریافت این جایزه شدند.

ریچارد توربین، رییس هیأت امنای مرکز شرق-غرب در جریان تفویض این جوایز از فعالیت‌های این خبرنگاران قدردانی کرده و آنان را الگو‌های برجسته‌ شهامت، تعهد و تاثیرگذاری خواند.


وی گفت که کار در عرصه‌ خبرنگاری، نیازمند تعهد به ارزش‌ها و اخلاق خبر‌نگاری متوازن است که این پنج‌تن، با فعالیت‌هایی که در عرصه‌‌ خبرنگاری متوازن و بی‌طرف انجام داده‌اند، شایسته‌ای این جایزه شناخته شدند.

این نخستین بار است که مرکز شرق-غرب که یکی از نهادهای با اعتبار و بزرگ امریکاست، از کار خبرنگاران در این سطح قدردانی می‌کند. در کنفرانس بین‌المللی سنگاپور، بیش از ۶۰۰ تن از فعالان رسانه‌ای، مدنی و سیاسی از کشورهای مختلف جهان شرکت کرده بودند.

بنیاد کونراد ادیناور که یک نهاد آلمانی است و دانشگاه مدیریت سنگاپور از همکاران این نشست جهانی بوده اند.

روزنامه ۸صبح گفته است که پرویز کاوه به دلیل بیماری نتوانست در این مراسم شرکت کند. سنجر سهیل، صاحب امتیار روزنامه ۸صبح به نیابت از آقای کاوه این جایزه را دریافت کرده است.

مرکز خبرنگاران افغانستان، دریافت این جایزه را به پرویزه کاوه و همکارانش در روزنامه وزین ۸صبح تبریک می گوید و پشتکار و تلاش های خستگی ناپذیر کاوه را که سال هاست مسؤلیت این روزنامه مستقل و آزاد را به عهده دارد، قابل قدر و مایه افتخار جامعه رسانه‌ای کشور می داند و برای او و همکارانش به خاطر ادامه کار خبرنگاری حرفه ای بهروزی تمنا می کند.