قطع دو پای عکاس روزنامه نیویورک تایمز

قطع دو پای عکاس روزنامه نیویورک تایمز

دوشنبه 1 قوس 1389

یک عکاس روزنامه نیوریورک تایمز که در یک ماموریت کاری در قندهار زخمی شده بود،  بر اثر شدت جراحات، دو پایش را  از ناحیه زیر زانو  از دست داده است.

جوآو سیلوا(Joao Silva  ) یک ماه پیش بر اثر انفجار ماین ضد نفر در ولسوالی ارغنداب زخمی شد و در درمانگاه نظامیان امریکایی در قندهار و بگرام تحت درمان قرار گرفت.

وی سپس برای درمان های پشرفته به آلمان منتقل گردید اما به رغم تلاش تیم معالج، مداوای زخم های عمیق بر دو پای وی نتیجه نداد.آقای سیلوا سابقه کاری در عراق، شبه جزیزه بالکان، کشورهای جنوب افریقا و خاورمیانه را در کارنامه دارد.

جوآو سیلوا، 44 ساله، متولد شهر لیسبون و پدر دو فرزند است. جوآو در شهر ژوهانسبورگ افریقای جنوبی بزرگ شده است.

دوستان و همکاران جوآو سیلوا با ایجاد یک وب سایت خواستار کمک مالی به منظور مداوای این عکاس شده اند.

در زمان انفجار خانم کارلوتا گال، خبرنگار نیویورک تایمز جوآو سلیوا را در منطقه نا امن ارغنداب که عملیات نظامیان امریکایی در آن جریان داشت، همراهی می کرد اما این انفجار به  خانم گال آسیب نرساند.

شش ماه قبل میشل لانگ، 34 ساله، خبرنگار شبکه خبری «کن وست» کانادا بر اثر انفجار بم کنار جاده ای در منطقه«قاسم پله» ولسوالی«دند» ولایت قندهار جان باخت.

کارگذاری بم های کنار جاده ای از جمله تاکتیک های جنگی طالبان است که طی سالیان اخیر همواره رو به افزایش بوده است.بیشتر قربانیان این نوع بم گذاری غیر نظامیان بوده اند.