طاهر قادري جایزه 'صدای جدید' را بدست آورد

طاهر قادري جایزه 'صدای جدید' را بدست آورد

چهارشنبه 18 ثور 1392

طاهر قادری٬ خبرنگار تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی٬ جایزه 'صدای جدید' در دنیای رسانه امسال جوایز بین المللی وان ورلد میدیا (One World Media) را به خاطر دیدگاه خلاق و متفاوتش دریافت کرد.

در مراسم اهدای جوایز که شامگاه سه شنبه در شهر لندن برگزار شده بود٬ بخش داخلی و جهانی بی‌بی‌سی نیز چهار جایزه این مراسم را بدست آوردند.

جوایز وان ورلد میدیا که به مراسم "اسکار رسانه‌ای" هم در بریتانیا شهرت دارد امسال بیست و پنجمین سالگرد مراسم اهدای جوایزش را با گردانندگی جان سنو، خبرنگار معروف شبکه ۴ تلویزیون بریتانیا، جشن گرفت.

بیش از ۳۳ خبرنگار از شبکه های جهانی بی‌بی‌سی، سی ان ان (CNN)، شبکه ۴ تلویزیون بریتانیا (Channel ۴) ، شبکه الجزیره، شبکه تلویزیونی CBS استرالیا، شبکه ITN و روزنامه های معروف چون گاردین (The Guardian) و آبزرور (The Observer) در ۱۱ بخش با هم رقابت کردند.

در بخش "صدای جدید" رسانه‌ای، طاهر قادری، از بی‌بی‌سی فارسی، جسیکا تاچر، از گاردین، و هالیور انگلیهارد، از شبکه الجزیره به مرحله نهایی راه یافتند که از میان آنها داوران جایزه امسال را به طاهر قادری به خاطر پرداخت متفاوت در گزارشهایش از افغانستان، اهدا کرد.

جاب ربکین، سردبیر بخش مستند شبکه ۴ بریتانیا، یکی از داوران این مراسم، و دلیل انتخاب طاهر قادری برای این جایزه را گفت: "ما شیفته مجموعه از کارهای طاهر شدیم. پرداخت طاهر در فیلم هایش، دیدگاه متفاوت و تازه به افغانستان است، چیزی که ما کمتر در رسانه‌های خارجی می بینیم."

طاهر قادری حین دریافت این جایزه که به صورت زنده پخش می‌شد، گفت: "خوشحالم که فعالیت های رسانه‌ای ام اینجا در حضور داشت بهترین خبرنگاران جهان قدردانی می‌شوند. امیدوارم همچنین به کار حرفه‌ای ام ادامه بدهم و صدای جدید مردمم باشم."

از میان دیگر جوایز، جایزه بهترین برنامه های رادیویی به بخش جهانی بی‌بی‌سی، جایزه بهترین برنامه تلویزیونی به شبکه ۴ تلویزیون بریتانیا، جایزه خبری به شبکه ITN ، جایزه مطبوعات به مجله گاردین و جایزه خبرنگار سال به سو لوید رابرتز، از برنامه تلویزیونی، نیوز نایت بی‌بی‌سی اهدا گردید.

مستند بی‌بی‌سی فارسی "با شکسپیر از کابل تا لندن" که طاهر قادری، تهیه کرده بود، در در ماه قوس سال گذشته جایزه بهترین برنامه سال جوایز بین المللی یوتل ست را در شهر ونیز ایتالیا دریافت کرد. منبع: بي بي سي